fbpx

Pozývame Vás na rekondičný pobyt do Brusna

Miesta na tohtoročný rekondičný pobyt sú už všetky obsadené. Na všetkých prihlásených sa veľmi tešíme a s ostatnými sa snáď vidíme na tom budúcoročnom alebo na stretnutí pacientov, či na…

Miesta na tohtoročný rekondičný pobyt sú už všetky obsadené. Na všetkých prihlásených sa veľmi tešíme a s ostatnými sa snáď vidíme na tom budúcoročnom alebo na stretnutí pacientov, či na našich online stretnutiech 🙂

Milí pacienti a priatelia.

Po ročnej prestávke je tu znova náš rekondičný pobyt, tentokrát v krásnom prostredí kúpeľov v Brusne v termíne 12. – 15. 8. 2021. 

Mnohí z nás už priestor na relax a načerpanie nových síl úplne nevyhnutne potrebujeme. Tento rok obzvlášť, lebo k špecifikám našej skupiny – onkohematologickej diagnóze, jej prejavom, liečbe a dlhodobejším vedľajším účinkom – sa minulý rok pridal ešte aj koronavírus, ktorý nás doslova „uväznil“ v našich domovoch. Napriek rýchlym spoločenským zmenám a snahe zdigitalizovať všetku komunikáciu sa niektoré veci cez chatovacie okienka preniesť nepodarilo – najmä emócie, objatia a skutočnú blízkosť. A presne pre tieto veci si ideme do Brusna, jednej z našich letných offline aktivít.

Poďte s nami načerpať nové sily

To je základným motívom nášho rekondičného pobytu. Zanechať aspoň niektoré zo starostí, ktoré nám prináša naša skúsenosť s leukémiami a lymfómami, ponúknuť a prijať vzájomnú podporu a načerpať sily do ďalších mesiacov. Veríme, že vytvárame udalosť, po ktorej odíde každý účastník oddýchnutý a v čo najlepšej možnej kondícii.

Pre telesnú i duševnú pohodu

…sme vybrali kúpele Brusno, obklopené nádhernou prírodou. Každý účastník bude mať k dispozícii ubytovanie, plnú penziu, 6 procedúr (ponuku procedúr, ktoré sú v cene pobytu – ide o štandardné procedúry bez hviezdičiek –  nájdete tu: Procedúry kúpele Brusno ), vstupnú lekársku prehliadku a pestrý program, ktorý sme pripravili.

Aktivity

Okrem spoločných rozhovorov sme pripravili tiež program, ktorého sa môžete zúčastniť.

Na workshope počítačových zručností s diskusiou si v krátkosti ukážeme, ako a kde hľadať relevantné informácie, či podpornú skupinu, či ako sa pripojiť na online stretnutia. Chceme byť pripravení na to, že po krátkom oddychu od online stretnutí ich v budúcnosti určite opäť využijeme. Aj keď veľmi dúfame, že koronavírus už nás neodizoluje na tak dlhú dobu ako naposledy, pacienti s rakovinou krvi zažívajú izoláciu pre zníženú imunitu aj v inak „dobrých časoch“. Komunikácia na diaľku je vtedy najbezpečnejšia a častokrát aj veľmi potrebná. Tak sa poďme na to pripraviť. 🙂 Pre našu prácu budú veľmi dôležité vaše pohľady a nápady, aby sme vedeli byť pacientom nablízku.

Zacvičiť si môžete s nami tiež Talgar jogu. Je to forma jogy, ktorá pracuje s energiou v organizme a učí stimulovať samého seba bez ohľadu na vonkajšie okolnosti. Okrem klasických blahodárnych účinkov jogy, prináša tak systém Talgar návod, ako nájsť v našom systéme potešenie a ako ho rozvinúť do maximálnej miery.

Povieme si tiež o u nás zatiaľ málo známom pojme syndrómu únavy spojeného s rakovinou. MUDr. Sima Pavúková povedie diskusiu nielen o tom, čo to SUSR vôbec je, ale tiež, ako ho možno manažovať.

Kompletný program rozdelený po dňoch si môžete prelistovať v pripravenej brožúre tu

Cena za pobyt

Na pobyt sa môžete zahlásiť ako:

– Pacient, ktorý hradí 90€
– Pacient so sprevádzjúcou osobou, spolu uhradíte 270€
– Pacient v hmotnej núdzi, ktorý má pobyt zadarmo (pacient uhrádza vratnú zálohu 10€)
– Pacient v hmotnej núzi so sprevádzajúcou osobou, spolu uhradíte 180€ (v prípade hmotnej núdze aj sprevádzajúcej osoby môže byť cena za pobyt dohodnutá individuálne).

Pacienti v hmotnej núdzi doložia túto skutočnosť kópiou/fotografiou dokladu a výmere invalidného dôchodku alebo iných dávok, ktorých sú poberateľmi.

Prihlásiť sa možete vyplnením nasledujúceho formulára Prihláška na pobyt v Brusne 12. – 15. 8. 2021

V prípade akýchkoľvek otázok neváhajte napísať koordinátorke pobytu Miriam na adresu miriam@lymfom.sk

Na stretnutie sa teší tím Lymfoma Slovensko.

Zdieľať

Predchádzajúci článok
Lymfoma hľadá svojich nových členov.
Nasledujúci článok
Vidíme sa v Trnave

Vaša podpora je dôležitá

Vďaka nej dokážeme pacientom poskytnúť dôležité informácie a rady a obhajovať ich práva a potreby.