fbpx

Aké novinky ponúklo tohtoročné stretnutie pacientov a príbuzných v Trnave?

Čo patrí k nepríjemným vedľajším účinkom užívania kortikosteroidov? Odpovede aj na túto pre mnohých zásadnú otázku si vypočuli pacienti počas videoprednášky MUDr. Simony Pavúkovej, členky tímu LyL na pacientskom stretnutí…
Čo patrí k nepríjemným vedľajším účinkom užívania kortikosteroidov?
Odpovede aj na túto pre mnohých zásadnú otázku si vypočuli pacienti počas videoprednášky MUDr. Simony Pavúkovej, členky tímu LyL na pacientskom stretnutí v Trnave.
Okrem medicínskych informácií sme si my, pacienti, vychutnali výbornú a zdravú kuchyňu reštaurácie U Právnika a strávili príjemné chvíle v družnej debate.
Uvítal a uviedol nás do problematiky užívania kortikosteroidov predseda nášho združenia LyL, Ladislav Lekár. Od MUDr. Pavúkovej zaznelo odporúčanie obmedziť v období užívania kortikosteroidov nadmerné množstvo cukrov a stravovať sa zdravšie.
Pacienti sa na záver podelili s ostatnými so svojimi príbehmi a pre každého zaznel potlesk povzbudenia a podpory, prípadne uznania. Hojná účasť mnohých pacientov v dlhodobej remisii bola povzbudením pre tých, ktorým boj s chorobou iba začína.
Po spoločnom fotení sme sa vrátili k rozhovorom pri káve a koláči, o starostiach a zvládaní bežného života a už sa tešíme na nadchádzajúci pacientsky – edukačno rekondičný pobyt vo Vysokých Tatrách. Lacko Lekár, Tánička Lekárová a Anetka Parišková spolu s pacientskymi dôverníčkami Mirkou Cverenkárovou a Karin Žigovou podporili stretnutie svojou účasťou. Ladislav Lekár vyzval prítomných pacientov a príbuzných, ktorí majú chuť a odvahu, zapojiť sa do práce a stať sa členom tímu LyL.
Ďakujeme za neustále narastajúci záujem o pacientské stretnutia a osobný rozvoj formou edukácií, ktoré sú súčasťou stretnutí.
Tím LyL

Zdieľať

Predchádzajúci článok
Tréning pacientskych organizácií pokračuje
Nasledujúci článok
Medzinárodný deň rakoviny krvi

Vaša podpora je dôležitá

Vďaka nej dokážeme pacientom poskytnúť dôležité informácie a rady a obhajovať ich práva a potreby.