fbpx

Dokážeme sa natrénovať, aby sme žili zdravší a šťastnejší život?

Znižuje stres, zlepšuje zdravie i celkovú pohodu a prichádza aj do pacientskej organizácie Lymfoma a Leukémia na Slovensku! Práve tieto pozitíva ponúka kognitívno-behaviorálny tréningový program Williams Life Skills (WLS). Mgr.…
Znižuje stres, zlepšuje zdravie i celkovú pohodu a prichádza aj do pacientskej organizácie Lymfoma a Leukémia na Slovensku! Práve tieto pozitíva ponúka kognitívno-behaviorálny tréningový program Williams Life Skills (WLS). Mgr. Jolana Madigárová Kubišová naberala zručnosti v programe WLS počas desaťdňového pobytu v oblasti Setúbal v Portugalsku, ktorý bol podľa jej vlastných slov rovnako úžasný ako chutná mrkvová polievka miestnej vegetariánskej kuchyne, ktorú si chodili naberať zas a znova.
Pobytu sa zúčastnila v rámci programu Erasmus+ a projektu Helping Helpers. Čím jej podľa jej vlastných slov pripomínalo Bioville v Portugalsku Slovensko? Mgr. Madigárová Kubišová uviedla: “Ubytovaní sme boli v Bioville, čo je krásne a pokojné miesto obklopené národným parkom Arrábida, ktorý poskytoval ideálne prostredie pre tento typ programu. Pobyt v Bioville bol špeciálny aj tým, že toto eko-bio miesto mi veľmi pripomínalo školiace stredisko v slovenskej Zaježovej.“
Z pobytových aktivít a zážitkov z tréningového programu WLS členku LyL oslovili najmä tie nasledovné. Húževnatá Ivet z maďarskej organizácie Trappancs, ktorá sa venuje pacientom po rozličných orgánových transplantáciách, ich počas pobytu previedla už spomínaným tréningom Williams Life Skills (WLS). Tento tréning vytvoril Američan Dr. Redford Williams v 70. rokoch 20. storočia na základe jeho klinických skúseností a výskumu. Učí účastníkov zvládať náročné životné situácie a budovať zdravšie a šťastnejšie životy, a tak možnosť byť tu nielen pre seba, ale aj pre druhých – čo je pre pacientské organizácie prvoradé. Keďže tréning bol náročný, pretože to nebolo len pasívne počúvanie teórie, striedala ho arteterapia s vždy usmiatou Portugalkou Suzanne.
Našu organizáciu LyL zastupovala a informácie o akcii sprostredkovala Mgr. Jolana Madigárová Kubišová. Počas pobytu mala možnosť nielen obohatiť naše združenie o znalosti WLS, ale mala rovnako možnosť stretnúť sa s účastníkmi z iných pacientskych organizácií Európy.

Zdieľať

Predchádzajúci článok
Medzinárodný deň rakoviny krvi

Vaša podpora je dôležitá

Vďaka nej dokážeme pacientom poskytnúť dôležité informácie a rady a obhajovať ich práva a potreby.