fbpx

Denník mojej liečby

Denník mojej liečby je názov autorskej publikácie vydanej našim združením v septembri 2019. Ide o záznamový diár liečby, nežiadúcich účinkov, zmien na tele a duši, radostí i súženia onkologického pacienta.…
Diár pacienta

Denník mojej liečby je názov autorskej publikácie vydanej našim združením v septembri 2019. Ide o záznamový diár liečby, nežiadúcich účinkov, zmien na tele a duši, radostí i súženia onkologického pacienta.

Vypracovali sme ho na základe skúseností a otázok pacientov v našej dôverníckej poradni.

dôležité čísla

Celý diár a všetky záznamové hárky vám vystačia na 1 rok liečby. Prvá limitovaná edícia má kvalitný tvrdý doskový obal so zakladačovou väzbou, čo znamená, že hárky môžete jednoducho vybrať a vložiť nové. Na zadnej strane obalu je priestor pre odkladanie napr. správ od lekára.

čo povedali pacienti

Denník je špecifický tým, že si ho môžete prispôsobiť podľa Vašich potrieb. Obsahuje okrem základných údajov o pacientovi a jeho liečbe aj záznamové hárky:

-harmonogram vyšetrení

-harmonogram liečby

-záznam nežiadúcich účinkov

-záznam zmien na tele

– záznamový hárok „pocitov“, kde Vám pribalíme aj nalepovacie smajlíky 🙂

A v neposlednom rade aj užitočné informácie a kontakty, priestor na Vaše poznámky a motivačné citáty pacientov do ťažších chvíľ.

emócie pacientov počas liečby

Denník bude pre Vás pomocníkom pri príprave na vyšetrenia, či stretnutia s lekárom, môžete si v ňom pripraviť otázky alebo rovno ukázať na vymeniteľných záznamových hárkoch svojmu onkológovi ako znášate nežiadúce účinky liečby, či spozorované zmeny na vašom tele.

Čo je však najpodstatnejšie, denník vám napomôže reflektovať čo už máte za sebou, kam ste sa v liečbe posunuli, čo všetko ste prežili a aj v ťažších chvíľach Vám ukáže, že máte silu prijímať svoju situáciu, občas zabojovať, ale najmä nevzdávať sa a veriť v zlepšenie Vášho zdravia  a života.

Denník si môžete pýtať už v priebehu decembra 2019 u vášho onkohematológa v liečebných centrách BA, BB, MT, KE a PO.

V prípade záujmu pacientov, OZ Lymfoma zabezpečí dotlač denníkov.

Zdieľať

Predchádzajúci článok
Svetový deň lymfómu – mesiac hematologických malignít
Nasledujúci článok
Lymfoma nástenný kalendár 2020

Vaša podpora je dôležitá

Vďaka nej dokážeme pacientom poskytnúť dôležité informácie a rady a obhajovať ich práva a potreby.