fbpx

Ako sa pridať na online stretnutia s Lymfoma Slovensko?

Milí priatelia, rok 2020 priniesol veľa zmien a jednou z nich bolo zrušenie drvivej väčšiny offline stretnutí. Celý svet takmer okamžite reagoval najmä využívaním komunikácie na diaľku pomocou rôznych nástrojov.…

Milí priatelia,

rok 2020 priniesol veľa zmien a jednou z nich bolo zrušenie drvivej väčšiny offline stretnutí. Celý svet takmer okamžite reagoval najmä využívaním komunikácie na diaľku pomocou rôznych nástrojov. My v Lymfome sme sa rozhodli pre komunikačnú platformu ZOOM. Potom, ako sme ju otestovali počas pracovných meetingov sme sa rozhodli využívať ju aj v komunikácii s vami. ZOOM je pre mnohých nový, navyše je dostupný zatiaľ iba v angličtine, preto sme pripravili krátky návod na inštaláciu a používanie. V prípade akýchkoľvek dotazov a otázok nám, prosím, napíšte na aktualne@lymfom.sk

Podujatie s OZ Lymfoma Slovensko.

Okrem „vianočného večierka“, ktorý je najaktuálnejší, pripravuje Lymfoma rôzne druhy webinárov a podporných stretnutí. Vopred je pripravená udalosť, ktorú môžete nájsť prostredníctvom Facebooku, alebo prostredníctvom mailov, ktoré sú odosielané registrovaným užívateľom. Pri udalosti nájdete tiež link na prihlásenie. Ten je nutné vyplniť a Lymfoma vám na zadaný mail pošle link na konkrétnu udalosť – Zoom call. Ako prvé si musíte vybrať zariadenie, ktoré budete pre ZOOM meetingy využívať. Podľa toho si vyberte jeden z nasledujúcich postupov. Postup ako začať meeting je jednotný pre všetky zariadenia a nájdete ho nižšie pod oboma postupmi.

Inštalácia ZOOM na počítačoch/notebookoch.

Ak ste sa rozhodli pripojiť k nám pomocou počítača, či notebooku, uistite sa, že máte funkčnú web kameru. Inštalácia prebieha nasledovne:

Otvorte váš webový prehliadač a do vyhľadávania zadajte zoom.us. Vpravo hore kliknite na položku “RESOURCES“ a následne kliknite na „Download Zoom Client“.

Stačte Download.

Teraz sa sťahuje Zoom do vášho počítača.

V tejto chvíli je aplikácia úspešne inštalovaná. Otvorí sa v čase meetingu po kliknutí na link, ktorý vám odošleme na váš mail po registrácii na udalosť.

Inštalácia ZOOM vo vašich smartfónoch.

Otvorte obchod vo vašom smartfóne. V prípade telefónov s Androidom je to Obchod Play, pre iPhone použite Apple app store.

Zadajte do vyhľadávania ZOOM a vyberte si ZOOM Cloud Meetings.

Kliknite na inštalovať a po inštalovaní na otvoriť. Ak sa vám zobrazí nasledujúce okno, inštalácia bola úspešná, môžete okno zatvoriť. Aplikácia sa sama otvorí v čase online meetingu po kliknutí na link, ktorý vám odošleme po vašej registrácii na podujatie.

 

 

Ako sa prihlásiť na samotný meeting?

Pár minút (stačí jednu-dve) pre začiatkom meetingu otvorte váš email, ktorý ste dostali od Lymfoma Slovensko a kliknite na modrý link.

Po kliknutí sa automaticky otvorí vaša ZOOM aplikácia. Je nutné potvrdiť, že súhlasíte s podmienkami používania a povoliť nahrávanie zvuku a videa. Niekedy treba počkať, kým začne meeting hostiteľ (zväčša naša Mirka.) Hneď ako sa niekto objaví na obrazovke, je hotovo. Sme v spojení!

V okne sa objaví hostiteľ (sľubujeme, že bude vyzerať lepšie ako tento Santa:) )

V dolnej časti nájdete panel nástrojov. Zľava je to mikrofón, ktorý je buď aktívny a ostatní vás počujú, alebo neaktívny (preškrtnutý červenou) a nepočuje vás nikto. Pre zapnutie zvuku na túto ikonu kliknite. Ďalším je video. Preškrtnutá ikonka kamery znamená, že nie je aktívne, po kliknutí vás budeme vidieť. So všetkým ostatným si pomôžeme priamo počas hovoru. Pomocou červeného Leave môžete meeting opustiť.

Chceme vás uistiť že povolenie nahrávania videa a zvuku neznamená, že si vás nahrávame. Ide len o povolenie pre aplikáciu, aby mohla obraz a zvuk prenášať. Naše stretnutia sú dôverné a o vašej účasti vedia iba tí, ktorí sa zúčastnia meetigu. Záznamy neukladáme, ani s nimi nijako nemanipulujeme 🙂

V prípade akýchkoľvek otázok a postrehov nás kontaktujte na: aktualne@lymfom.sk

Tešíme sa na všetky naše stretnutia…

Chcem finančne podporiť prácu Lymfoma Slovensko
Podporiť

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zdieľať

Predchádzajúci článok
Tretí pilier pomoci – medicínska podpora a EBM
Nasledujúci článok
Advent s Lymfoma Slovensko – ďakujeme

Vaša podpora je dôležitá

Vďaka nej dokážeme pacientom poskytnúť dôležité informácie a rady a obhajovať ich práva a potreby.